Bitget App
Aqlliroq savdo qiling
Kripto sotib olishBozorlarSavdoFyuchersStocksEarnTashkilotAI & More
Stargate Finance - Serb dinari (STG - RSD)

STG dan RSDga konvertor va kalkulyator

Bitgetning STG/RSD konverteri real vaqt rejimidagi global Stargate Finance narx indeksi asosida Stargate Finance/Serb dinari qiymatini aniq hisoblash imkonini beradi. Konvertatsiya kursi to'g'risidagi ma'lumotlar global Stargate Finance savdo narxlari to'g'risida olingan ma'lumotlar asosida shakllantiriladi. Savdolarni rejalashtirish, portfel qiymatini kuzatish yoki bozor dinamikasini kuzatishdan qat'i nazar, konvertor sizga aniq va o'z vaqtida baholash ma'lumotlarini taqdim etadi.

Real vaqt rejimidagi ma'lumotlar
· 2026-09-26 18:01 UTC+0
1 Stargate Finance (STG) — bu14.52 Serb dinari
Oxirgi yangilanish: 2026/09/26 18:01:26 (UTC+0)Yangilashrefresh
STG
STG
RSD
Bitget konvertori real vaqt rejimida STG dan RSD ga almashish kurslarini taqdim etadi, bu esa Stargate Finance (STG) ni Serb dinari (RSD) ga aylantirishni osonlashtiradi. Konvertatsiya natijasi real vaqt ma'lumotlariga asoslanadi. Konvertatsiya natijasi shuni ko'rsatadiki, 1 STG hozirda 14.52 RSD qiymatida baholanadi. Kripto narxlari tez o'zgarishi mumkinligi sababli, konvertatsiya natijasini tekshirishni tavsiya qilamiz.

STG dan RSD grafigi

1K7K1 oy 3 oy1YBarchasi

STG/RSD: 1 STG = 14.52 RSD. 1 Stargate Finance (STG) ni Serb dinari (RSD) ga aylantirish narxi bugungi kunda 14.52 RSD.

Oxirgi 1D ichida Stargate Finance +4.71% dan RSD ga teng. Trend va narxlar jadvallari shuni koʻrsatadiki, Stargate Finance(STG) RSD ga +4.71% oshgan va oxirgi 24 soat ichida Serb dinari(\{9\) }) % ga oshib, STG ga erishdi.

Hozirgi STG narxi

Bitget platformasida kriptovalyuta va fiat valyutasini konvertatsiya qilish

Bitget kriptovalyuta narxi kalkulyatori Stargate Finance (STG) / Serb dinari (RSD) kabi valyuta juftliklari o'rtasida real vaqt rejimida konvertatsiya qilishni qo'llab-quvvatlaydi. Yodda tutingki, bu kalkulyator faqat ma'lumot berish maqsadida taqdim etilgan va kripto-aktivlar hamda fiat valyutalar o'rtasidagi ayirboshlash kurslarini hisoblash uchun ishlatiladi. Kriptoaktivlarni fiat valyutalarga konvertatsiya qilish (ya'ni kriptovalyutani fiat evaziga sotib olish yoki sotish) uchun Bitget fiat savdosidan (Bitgetda kriptovalyuta sotib olish va sotish sahifasi) foydalaning. Bitgetda fiat savdosi 80 dan ortiq fiat valyutalarini, 20 dan ortiq tillarni va ko'plab mahalliy to'lov usullarini qo'llab-quvvatlaydi. Shuningdek, u 0% dan boshlanadigan komissiya bilan uzluksiz tranzaksiyalarni taklif etadi.
1 STG hozirda 14.52 RSD qiymatida baholanadi, ya'ni 5 ta STG sotib olish 72.59 RSD turadi. Xuddi shunday, дин.1 RSD 0.06888 STG ga, дин.50 RSD esa 0.3444 STG ga aylantirilishi mumkin, har qanday platforma yoki gaz to'lovlari bundan mustasno.

Bitgetda fiat savdosida mashhur konvertatsiya juftliklari

Quyidagi jadvalda Bitgetda fiat savdosida mavjud bo'lgan eng faol savdo qilinadigan kripto-fiat juftliklari ko'rsatilgan. Barcha valyuta kurslari yetakchi global likvidlik provayderlari va bozor ma'lumotlari platformalaridan olingan ma'lumotlar asosida jamlanadi va real vaqt rejimida yangilanadi.

JuftlikAyirboshlash kursi24 soatlik o'zgarish (%)Bitgetda fiat savdosi uchun komissiyaFaoliyat
USDT/USD$0.99980.00%0%Hozir sotib oling!
BTC/USD$84,098.93+0.47%0%Hozir sotib oling!
ETH/USD$2,688.72+0.23%0%Hozir sotib oling!
SOL/USD$121.37+0.49%0%Hozir sotib oling!
USDT/EUR€0.87760.00%0%Hozir sotib oling!
BTC/EUR€73,822.04+0.47%0%Hozir sotib oling!
ETH/EUR€2,360.16+0.23%0%Hozir sotib oling!
BTC/GBP£63,461.05+0.47%0%Hozir sotib oling!
ETH/GBP£2,028.91+0.23%0%Hozir sotib oling!
BTC/JPY¥13,227,500.21+0.47%0%Hozir sotib oling!

STG ni RSD ga konvertatsiyalash

RSD ni STG ga konvertatsiyalash

Stargate Finance
Serb dinari
1 STG
14.52  RSD
1 STG ni 14.52 RSD ga almashtiring
2 STG
29.04  RSD
2 STG ni 29.04 RSD ga almashtiring
5 STG
72.59  RSD
5 STG ni 72.59 RSD ga almashtiring
10 STG
145.19  RSD
10 STG ni 145.19 RSD ga almashtiring
20 STG
290.38  RSD
20 STG ni 290.38 RSD ga almashtiring
50 STG
725.95  RSD
50 STG ni 725.95 RSD ga almashtiring
100 STG
1,451.89  RSD
100 STG ni 1,451.89 RSD ga almashtiring
200 STG
2,903.78  RSD
200 STG ni 2,903.78 RSD ga almashtiring
500 STG
7,259.45  RSD
500 STG ni 7,259.45 RSD ga almashtiring
1000 STG
14,518.91  RSD
1000 STG ni 14,518.91 RSD ga almashtiring
5000 STG
72,594.54  RSD
5000 STG ni 72,594.54 RSD ga almashtiring
10000 STG
145,189.08  RSD
10000 STG ni 145,189.08 RSD ga almashtiring
Yuqoridagi jadvalda siz keng tarqalgan ishlatiladigan konversiya summalari bo'yicha Serb dinari dagi Stargate Finance qiymatini ko'rsatadigan keng qamrovli STG dan RSD ga konvertorni topasiz. Ro'yxat 1 STG dan RSD ga, 10000 STG gacha bo'lgan konversiyalarni qamrab oladi va ularning tegishli qiymatlarini aniq ko'rish imkonini beradi.
Serb dinari
Stargate Finance
1 RSD
0.06888 STG
1 RSD ni 0.06888 STG ga almashtiring
10 RSD
0.6888 STG
10 RSD ni 0.6888 STG ga almashtiring
50 RSD
3.44 STG
50 RSD ni 3.44 STG ga almashtiring
100 RSD
6.89 STG
100 RSD ni 6.89 STG ga almashtiring
200 RSD
13.78 STG
200 RSD ni 13.78 STG ga almashtiring
500 RSD
34.44 STG
500 RSD ni 34.44 STG ga almashtiring
1000 RSD
68.88 STG
1000 RSD ni 68.88 STG ga almashtiring
2000 RSD
137.75 STG
2000 RSD ni 137.75 STG ga almashtiring
5000 RSD
344.38 STG
5000 RSD ni 344.38 STG ga almashtiring
10000 RSD
688.76 STG
10000 RSD ni 688.76 STG ga almashtiring
50000 RSD
3,443.79 STG
50000 RSD ni 3,443.79 STG ga almashtiring
100000 RSD
6,887.57 STG
100000 RSD ni 6,887.57 STG ga almashtiring
Yuqoridagi jadvalda siz keng tarqalgan ishlatiladigan konversiya summalari bo'yicha Stargate Finance dagi Serb dinari qiymatini ko'rsatadigan keng qamrovli RSD dan STG ga konvertorni topasiz. Ro'yxat 1 RSD dan STG ga, 100000 RSD gacha bo'lgan konversiyalarni qamrab oladi va ularning tegishli qiymatlarini aniq ko'rish imkonini beradi.

STG dan RSD ga o'tkazish ma'lumotlari: RSD da ning o'zgaruvchanligi va narxlari o'zgarishi

Oxirgi 7 kun ichida RSD bo'yicha eng yuqori narxi 14.91 RSD edi, oxirgi 7 kun ichida RSD bo'yicha eng past narxi esa 12.18 RSD edi. Oxirgi 7 kun ichida RSDda narxining eng yuqori va eng past ko'rsatkichlari o'rtasidagi nisbiy o'zgarish % o'zgaruvchanligini ko'rsatadi. Yuqoridagi jadvalda oxirgi 24 soat, 30 kun va 90 kun uchun qo'shimcha o'zgaruvchanlik ma'lumotlarini va STG dan RSD narxlarini ko'rishingiz mumkin.
Oxirgi 24 soat Oxirgi 7 kun Oxirgi 30 kun Oxirgi 90 kun
Yuqori
14.9 RSD
14.91 RSD
18.1 RSD
18.93 RSD
Past
13.48 RSD
12.18 RSD
12.18 RSD
11.82 RSD
O'rtacha
0 RSD
0 RSD
0 RSD
0 RSD
Volatillik
%
%
%
%
O'zgartirish
+4.71%
-3.94%
-18.70%
-16.31%

Sotib olish

Sotish

RSD (Serbian Dinar) taklifi uchun STG (yoki USDT) sotib oling
Bitget P2P savdosi hozirda RSD bilan STGni to'g'ridan-to'g'ri sotib olishni qo'llab-quvvatlamaydi. Biroq, avval Bitget P2P savdosida USDT sotib olishingiz mumkin, keyin esa Bitget spot bozori orqali USDT bilan STG sotib olishingiz mumkin.
Savdogarlar (savdolar/tugatish darajasi)NarxMiqdor/chegara
Pastdan yuqoriga
To'lov usullari
Komissiyasiz
Harakat
Mos keladigan reklamalar topilmadi.

Stargate Finance ma'lumotlari

STG dan RSD ga bozor statistikasi

STG/RSD:
дин.14.52
STG 24s hajm:
дин.437,715,260.55
STG bozor kapitali:
дин.1,945,550,979.94
STG aylanma ta'minoti:
134.00M STG

Joriy STG dan RSD ga ayirboshlash kursi

Bu hafta Stargate Finance dan Serb dinari gacha pasaymoqda.
Stargate Finance ning joriy narxi - STG uchun дин.14.52. Aylanma ta’minoti 134,001,180 STG bilan, bu Stargate Finance umumiy bozor kapitali дин.1,945,550,979.94 RSD ekanligini bildiradi. Soʻnggi 24 soat ichida sotilgan Stargate Finance miqdori дин.-51,588,794.43 RSD ga oʻzgardi, bu -10.54%. Bundan tashqari, oxirgi kunda дин.489,304,054.98 qiymatida STG sotildi.

Bitgetda Stargate Finance haqida batafsil ma'lumot

Serb dinari ma'lumotlari

RSD valyuta belgisi дин. hisoblanadi.
Bitget kripto-fiat almashinuvi ma'lumotlari shuni ko'rsatadiki, eng mashhur Stargate Finance valyuta juftligi bu STG dan RSD ga, Stargate Finance uchun valyuta kodi STG. Kriptovalyutangizni RSD-ga qanchaga almashtirish mumkinligini bilish uchun hozir bizning kripto kalkulyatorimizdan foydalaning.

Mashhur konvertatsiyalar

popular info bitcoin
BTC dan USD
1 BTC teng 84163.85 USD
popular info ethereum
ETH dan USD
1 ETH teng 2687.22 USD
popular info ripple
XRP dan USD
1 XRP teng 1.55 USD
popular info solana
SOL dan USD
1 SOL teng 121.23 USD
popular info bitcoin
BTC dan EUR
1 BTC teng 73879.03 EUR
popular info bitcoin
BTC dan GBP
1 BTC teng 63510.04 GBP
popular info bitcoin
BTC dan CAD
1 BTC teng 119049.77 CAD
popular info bitcoin
BTC dan BRL
1 BTC teng 436111.82 BRL
popular info bitcoin
BTC dan INR
1 BTC teng 8064622.19 INR
popular info pi-network
PI dan INR
1 PI teng 8.66 INR

Mashxur aksiyalar

STG ni RSD ga qanday aylantirish mumkin

buy-coin-step-0-img
Bepul Bitget hisobingizni yarating
Bitgetda elektron pochta manzilingiz/mobil telefon raqamingiz bilan ro'yxatdan o'ting va hisobingizni himoya qilish uchun kuchli parol yarating.
buy-coin-step-1-img
Hisobingizni tasdiqlang
Shaxsiy ma'lumotlaringizni to'ldirib va haqiqiy fotosuratli shaxsni tasdiqlovchi hujjatni yuklab, shaxsingizni tasdiqlang.
buy-coin-step-2-img
STG ni RSD ga konvertatsiyalang
Bitgetda savdo qilish uchun kriptovalyutalardan tanlang.

Mashhur Stargate Finance konvertori

popular info Yangi Tayvan dollari
STG dan TWD
1 STG teng NT$4.48 TWD
popular info Serb dinari
STG dan RSD
1 STG teng дин.14.52 RSD
popular info Xitoy yuani
STG dan CNY
1 STG teng ¥0.9475 CNY
popular info AQSh dollari
STG dan USD
1 STG teng $0.1411 USD
popular info Avstraliya dollari
STG dan AUD
1 STG teng AU$0.2007 AUD
popular info Yevro
STG dan EUR
1 STG teng €0.1239 EUR
popular info Kanada dollari
STG dan CAD
1 STG teng C$0.1996 CAD
popular info Janubiy Koreya voni
STG dan KRW
1 STG teng ₩191.28 KRW
popular info Yapon iyeni
STG dan JPY
1 STG teng ¥22.2 JPY
popular info Funt sterling
STG dan GBP
1 STG teng £0.1065 GBP
popular info Braziliya reali
STG dan BRL
1 STG teng R$0.7314 BRL

RSD ga nisbattan mashhur kriptovalyutalar

other assets Marlin
POND dan RSD
1 POND teng дин.0.1805 RSD
other assets Bittensor
TAO dan RSD
1 TAO teng дин.34,128.39 RSD
other assets Dash
DASH dan RSD
1 DASH teng дин.7,445.99 RSD
other assets SuperRare
RARE dan RSD
1 RARE teng дин.2.41 RSD
other assets Pump.fun
PUMP dan RSD
1 PUMP teng дин.0.4568 RSD
other assets Amp
AMP dan RSD
1 AMP teng дин.0.07218 RSD
other assets Worldcoin
WLD dan RSD
1 WLD teng дин.55.01 RSD
other assets Filecoin
FIL dan RSD
1 FIL teng дин.119.99 RSD
other assets Polkadot
DOT dan RSD
1 DOT teng дин.130.49 RSD
other assets Midnight
NIGHT dan RSD
1 NIGHT teng дин.2.65 RSD

STG dan RSD konvertatsiya jadvallari

Stargate Finance valyuta kursi pasaymoqda.
Oxirgi 7 kun ichida valyuta kursi -3.94% ga oʻzgardi. Ayni paytda, oxirgi 24 soat ichida kurs +4.71% ga oʻzgardi, yaʼni 1 STG dan Serb dinari eng yuqori kursi 14.9 RSD \{5 edi. \} va eng past 24 soat qiymati 13.48 RSD uchun 1 STG edi. Oʻtgan oyning shu vaqtida 1 STG qiymati дин.17.83 RSD edi, bu hozirgi holatdan -18.70% ga teng. Bir yil orqaga nazar tashlasak, Stargate Finance
-дин.
6.3RSD
ga oʻzgargan. Bu shuni anglatadiki, bir yil ichida Stargate Finance qiymati -30.43% ga oʻzgargan.
24 soat avval1 oy avval1 yil avval
Miqdor 18:01 (bugun) 24 soat avval 24s oʻzgarish
0.5 STG
дин.7.26дин.6.94
+4.71%
1 STG
дин.14.52дин.13.87
+4.71%
5 STG
дин.72.59дин.69.35
+4.71%
10 STG
дин.145.19дин.138.7
+4.71%
50 STG
дин.725.95дин.693.52
+4.71%
100 STG
дин.1,451.89дин.1,387.04
+4.71%
500 STG
дин.7,259.45дин.6,935.2
+4.71%
1000 STG
дин.14,518.91дин.13,870.41
+4.71%

STG dan RSD ga TTSS

RSD da 1 Stargate Finance qancha turadi?
Hozirda Serb dinari (RSD) da 1 Stargate Finance (STG) narxi дин.14.52.
1 RSD uchun qancha STG sotib olsam bo'ladi?
Joriy valyuta kursiga asoslanib, siz 1 RSD uchun 0.06888 STG olishingiz mumkin.
STG ni RSD ga qanday hisoblash yoki o'zgartirish mumkin?
Istalgan miqdorda STG ni RSD ga aylantirish uchun ushbu sahifaning yuqori qismidagi STG dan RSD kalkulyatoridan foydalanishingiz mumkin. Shuningdek, biz eng mashhur konvertatsiyalar uchun tezkor ma'lumotnoma jadvallarini ham kiritdik. Masalan, 5 RSD 0.3444 STG ga teng, 5 STG esa 72.59RSD atrofida turadi.
Tarixdagi STG/RSD ning eng yuqori narxi qancha?
RSD dagi 1 STG ning eng yuqori narxi дин.440.66. 1 STG/RSD qiymati joriy eng yuqori ko'rsatkichdan oshib ketishini ko'rish kerak.
RSD da Stargate Finance narx dinamikasi qanday?
Oxirgi 7 kun ichida Stargate Finance (STG) kursi 3.94% ga tushdi.   Oxirgi oyda Stargate Finance (STG) ayirboshlash kursi Serb dinari (RSD) ga nisbatan 18.70% ga tushdi.

STG dan RSD ga konvertatsiya tezligiga nima taʼsir qiladi?

Stargate Finance va Serb dinari o'rtasidagi munosabatlarga ta'sir qiladigan ko'plab omillar mavjud, masalan, makroiqtisodiy tendensiyalar, siyosatni tartibga solish va texnologik innovatsiyalar. Xususan, quyidagi asosiy omillar muhim rol o'ynaydi:
Bozor kayfiyati:Investorlarning his-tuyg'usi va ishonchi STG/RSD dinamikasiga sezilarli ta'sir ko'rsatadi. Bozorda STGning keng tarqalishi yoki yirik texnologik yutuqlar haqida ijobiy yangiliklar paydo bo'lganda, bu bozorda optimismni keltirib chiqaradi va STG/RSD ning o'sishiga turtki bo'ladi. Aksincha, tartibga soluvchi cheklovlar va xavfsizlik zaifliklari kabi salbiy yangiliklar bozorda vahima qo'zg'atishi va STG/RSD narxining pasayishiga olib kelishi mumkin.
Normativ muhit:Kriptovalyutalar atrofidagi hukumat siyosati va qoidalari ularni qabul qilishga bevosita ta'sir ko'rsatadi, bu esa o'z navbatida AQSh dollari kabi an'anaviy valyutalarga nisbatan ularning qiymatini belgilaydi. Aniq va qo'llab-quvvatlovchi qoidalar investorlarning kriptovalyutalarga bo'lgan ishonchini oshirishi va ularning qiymatini oshirishi mumkin. Aksincha, noaniq yoki haddan tashqari qattiq tartibga solish siyosati kriptovalyutalarning rivojlanishiga to'sqinlik qilishi va ularning qiymatining tushishiga olib kelishi mumkin.
Iqtisodiy ko'rsatkichlar:Fiat valyutasi chiqarilgan mamlakatdagi makroiqtisodiy omillar - masalan, inflyatsiya stavkalari, foiz stavkalari va asosiy iqtisodiy o'sish ko'rsatkichlari - fiat valyutasining qiymatini aniqlashda hal qiluvchi rol o'ynaydi va bilvosit STG/RSD valyuta kursiga ta'sir qiladi. Masalan, yuqori inflyatsiya darajasi fiat valyutalarga bo'lgan bozor ishonchi pasayishiga olib kelishi mumkin, shu bilan investorlarning kriptovalyutalarga bo'lgan talabini ko'paytiradi, masalan, Bitcoin xedj sifatida ularning narxlarini ko'taradi.
Texnologik taraqqiyot:Blokcheyn texnologiyasining uzluksiz rivojlanishi va yangiliklari, shuningdek, kengaytirish yechimlari va xavfsizlikni yaxshilash kabi kriptovalyutalar ekotizimidagi turli xil yaxshilanishlar Bitcoin kabi kriptovalyutalarning qiymat o'sishiga kuchli yordam berdi.
Investorlar noto'g'ri qarorlar qabul qilishdan qochish uchun ushbu dinamikani tushunishlari kerak. Ushbu omillarni ko'rib chiqqandan so'ng, investorlar ham Stargate Finance narxi kelajakdagi o'zgarishlarni yaqindan kuzatib borishi va rivojlanayotgan bozorda o'z investitsiya strategiyalarini mos ravishda moslashtirishi kerak.

Mashhur valyuta kurslari - Kripto-Fiat konvertori

Bitget kripto-fiat almashinuvi ma'lumotlari mashhur Stargate Finance valyuta juftliklarini ko'rsatadi: STG dan AQSh dollariga (USD), STG dan Yevroga (EUR), STG dan Funt sterlingga (GBP), STG dan Kanada dollariga (CAD), STG dan Hindiston rupiyasiga (INR), STG dan Pokiston rupiyasiga (PKR), STG dan Braziliya realiga (BRL), STG dan...
Eng mashhur Stargate Finance valyuta juftligi STG dan Serb dinari (RSD) hisoblanadi. 1 Stargate Finance (STG) ning Serb dinari (RSD) dagi narxi дин.14.52.

Mashhur fiat

Mashhur hududlar

Xulosalar

Bitgetdagi kriptovalyuta konverteri va kalkulyatori 40,000 dan ortiq kriptovalyuta va 80 dan ortiq fiat valyutalarini qo'llab-quvvatlaydi, bu esa uni bozordagi eng keng qamrovli konvertatsiya vositalaridan biriga aylantiradi.

Bu sahifa Stargate Finance (STG) ni Serb dinari (RSD) ga konvertatsiya qilish haqida batafsil ma'lumot beradi, bu sizga Stargate Finance (STG) ni Serb dinari (RSD) ga tez sotib olish yoki Stargate Finance (STG) ni Serb dinari (RSD) ga sotishga yordam beradi.

Bitgetda fiat savdosi 1000 dan ortiq kriptovalyutalar, 80 dan ortiq fiat valyutalar, 20 dan ortiq til va ko'plab mahalliy to'lov usullarini qo'llab-quvvatlaydi. U fiat tranzaksiyalar uchun 0% dan boshlab komissiya va 24/7 rejimida savdo xizmatlarini taklif etadi. Foydalanuvchilar platformani tark etmasdan kriptovalyutalar va fiat valyutalar o'rtasida oson va tez almashishlari mumkin. Aniqlikni ta'minlash uchun konvertatsiya ma'lumotlari dunyoning yetakchi birjalari va bozor ma'lumotlari provayderlaridan olinadi.

Agar siz Bitget spot bozorida savdo qilish uchun USD ni Bitcoinga ayirboshlashni rejalashtirayotgan bo'lsangiz yoki Ethereum aktivlaringizning yevrodagi qiymatini bilishni istasangiz, Bitget kriptovalyuta konverteri sizga real vaqt rejimida ishonchli hisob-kitoblarni taqdim etadi.

Bitgetdagi so'nggi tanga ro'yxatlari

Bu kontent sizga faqat maʼlumot olish uchun taqdim etilgan, Bitget tomonidan kontentda havola qilingan har qanday qimmatli qogʻozlar, moliyaviy mahsulot yoki vositalarni sotib olish, sotish yoki saqlash boʻyicha taklifni talab qilmaydi va shunday qiladi: investitsiya maslahati, moliyaviy maslahat, savdo boʻyicha maslahat yoki boshqa turdagi maslahat emas. Taqdim etilgan ma’lumotlar Bitget birjasida, shuningdek, boshqa kriptovalyuta birjalarida va bozor ma’lumotlar platformasida sotiladigan aktivlar narxlarini aks ettirishi mumkin. Bitget kriptovalyuta operatsiyalarini qayta ishlash uchun toʻlovlarni olishi mumkin, bu koʻrsatilgan konvertatsiya narxlarida aks ettirilmasligi mumkin. Bitget kontentdagi xatolar yoki kechikishlar yoki har qanday kontentga tayanib qilingan har qanday harakatlar uchun javobgar emas.
share